Aktuálně z prostředí školy
Role v rodině - přednáška Mgr. Jiřího Haldy


Rozhodnutí o přijetí žáků do 1. třídy na školní rok 2019 / 2020


Zápis do 1. třídy 10. 4. 2019


Reportéři ze 4. třídy
Vážení rodiče, milí žáci,
naši čtvrťáci si vyzkoušeli práci reportérů a zúčastnili se také projektu Staleté kořeny k výročí 100 let naší republiky. O všem se s vámi rádi podělí v tomto textu a ukáží vám i výsledek své práce.Lego kostičkování a předvánoční tvoření - 8. 12. 2018


Nabídka kroužku francouzštiny
Vážení rodiče, milí žáci,
od 1. 2. 2019 vám v naší škole nabízíme kroužek francouzštiny pro začátečníky (seznámení se s jazykem, základní slovíčka, fráze). Zájemci z 1. - 9. třídy se již nyní mohou přihlásit u paní asistenky Marcely Křiklánové.


Podzimní setkání s rodiči - 25. 10. 2018 v 17:00První číslo časopisu Družináček
Vážení rodiče,
žáci naší družiny si pro vás a své spolužáky připravili družinový měsíčník s názvem Družináček. Otvírat, stahovat a s úsměvem pročítat můžete zde.Zveme vás na Bramboriádu - 11. 10. 2018 v 17:00Hledáme kolegu na 1. stupeň
Základní škola v Dambořicích hledá kvalifikovaného učitele s aprobací na 1. stupeň. Nabídky zasílejte ředitelce školy.


Úspěch šesťáků v souboji čtenářů
Gratulujeme našim šesťákům k umístění na nádherném 9. místě ze 105 účastníků v soutěži Souboj čtenářů 2018.
Děkujeme za skvělou reprezentaci školy.


Přijatí žáci do první třídy pro školní rok 2018 / 2019
Čtenářský klub na ZŠ Dambořice

V naší škole se od září 2017 schází čtenářský klub otevřený dětem z páté a šesté třídy. Děti se ve formátu volnočasové aktivity potkávají jedenkrát týdně odpoledne na dvě vyučovací hodiny. Školní klub vznikl za podpory vedení školy a využití operačního programu MŠMT: Výzkum, vývoj a vzdělávání. Cílem setkávání je vytváření čtenářského společenství, navození příjemné atmosféry, společná diskuze, hra a rozvíjení verbálních dovedností. V centru tohoto společenství je bohatá nabídka knih a čtení. Čtenářský klub vedou učitelé školy Mgr. Eva Fajtová a dále od prosince Mgr. Viera Veselá.
Náplní klubu je především sdílení vlastního čtenářství spolu s doporučováním si četby navzájem, půjčování knih domů a přímá práce s knihou během samotné schůzky formou čtenářských lekcí.
Pro navození příjemné atmosféry v klubu si s žáky uvaříme čaj, sníme sušenky, a dokonce žáci sami přinesou či upečou kamarádům něco sladkého. Pro nejlepší čtenáře byla vyhlášena motivační soutěž. Společně jsme vytvořili čtenářský strom, kde si žáci lepí listy s názvem knihy, kterou přečetli a podělili se s ostatními svým doporučením. Nejaktivnější čtenáři dostanou za odměnu knihu s věnováním. Žáci si z klubu také odnesou svůj čtenářský deník, kde budou mít zpracován krátký obsah o přečtené knize. Čtenářský deník mohou pak využívat i v hodinách českého jazyka.
Smyslem klubu není jen vést děti docházejících do klubu ke čtení, ale především postupné ovlivňování celého školního prostředí směrem k otevření se čtenářství a jeho prostoupení výukou i jiných oblastí než výhradně českého jazyka. Důležitá je pro nás pohodová atmosféra v klubu a doporučení klubu dalším spolužákům nebo žákům. Klubová setkání umožňují učitelům vyzkoušet postupy či metody, jež by se v běžné výuce třeba nekonaly, ať z důvodu vysokého počtu dětí ve třídě, nejistoty v metodě nebo nutnosti beze zbytku splnit cíle hodiny a krátké časové dotace.
Mgr. Eva Fajtová
Ps. Na naše čtení i chvilky oddechu a tvoření se můžete podívat v malé fotogralerii


Den otevřených dveří - 2. 12. 2017
Vážení rodiče, milí žáci, přátelé naší školy,
srdečně vás zveme na Den otevřených dveří 2. 12. 2017 od 13:00 do 18:00.Jejich díla budou v kalendáři
Tři šikovní kluci vytvořili v družině obrázky do výtvarné soutěže "Proměny skla" a kyjovská firma si je vybrala do svého kalendáře pro příští rok. Blahopřejeme!
Zápis do 1. třídy - přijatí žáci

Velikonoční tvoření
Vážení rodiče, milé děti,
přijměte pozvání na velikonoční tvoření na 1. stupni.

Zápis do 1. třídy
Vážení rodiče,
zápis do 1. třídy pro školní rok 2017 / 2018 proběhne dne 6. 4. 2017 od 17:00 v budově ZŠ Dambořice.

Vernisáž Kyjov
Vážení rodiče, milí přátelé, děti z naší družiny získaly v regionální soutěži (v konkurenci více naž tří set děl) 1. místo za originalitu.
Podívejte se, jak si vyhlášení výsledků a vernisáž v Kyjově užily.
Blahopřejeme!

S rdce s láskou darované
Vážení rodiče, Srdce s láskou darované je celostátní soutěž na podporu tradičních lidských hodnot, jako jsou láska, přátelství, rodina, vzájemná úcta. Podporuje týmovou práci a rozvoj tvůrčích dovedností dětí. Radost z vlastnoručně vytvořených výrobků i z darování, sdílení radosti v kolektivu.
V letošním roce se zapojila i naše 5. třída :-)

Pokud se Vám její srdce líbí, můžete jej podpořit od 25. 12. 2016 do 31. 3. 2017 na stránkách projektu
Děkujeme.Akce Londýn
Vážení rodiče, některým z vás se prostřednictvím vašich dětí dostal do ruky informační leták se zájezdem do Londýna pro vaše dítě. Vezměte, prosím, na vědomí, že se jedná o mimoškolní akci. Veškeré dotazy směřujte na paní učitelku Hudcovou, která je jejím organizátorem, či přímo na cestovní agenturu, která zájezd nabízí. Třídní učitelé ani vedení školy nejsou o podrobnostech zájezdu informování.
Děkujeme za pochopení.

Olympijský víceboj na II. stupni
Vážení rodiče, milí žáci,
v předvánočním týdnu jsme se rozhodli zařadit již tradiční sportovní odpoledne s disciplínami Olympijského víceboje. S žáky 6. - 9. třídy se setkáme ve středu 21. 12. 6. a 7. vyučovací hodinu. V tělocvičně na nás čeká celkem šest disciplín, zbylé dvě (sprint a běh si necháme na jaro). Držte nám palce k co nejlepším výkonům a především ke skvělé sportovní a kamarádské atmosféře. Děkujeme.
V souvislosti s pořádáním Olympijského víceboje není v podnělí a úterý odpolední výuka tělesné výchovy.

Základní škola zpívá koledy
Vážení rodiče,
v rámci celostátní akce "Česko zpívá koledy" jsme se rozhodli zpívat i my. A to ve středu 14. 12. v 8:05 v tělocvičně ZŠ. Držte nám palce, ať nám to krásně zní.Půjčování lyží a snowboardů pro účastníky LVK
Vážení rodiče, milí lyžaři a snowboarďáci
ve středu 7. 12. 2016 je pro vás otevřena školní půjčovna od 19:30 do 21:00. Využijte, prosím, této příležitosti. Pro veřejnost bude půjčovna otevřena od 13. 12. - více na stránkách půjčovny.


Aktuální informace k přijímacímu řízení na střední školy ve školním roce 2016 / 2017
Vážení rodiče,
v následujících dokumenmtech jsou přehledně seřazeny informace týkající se přijímacího řízení pro letošní školní rok 2016 / 2017. Jedná se o Harmonogram přijímacího řízení se všemi důležitými daty a Podrobný návod pro podání přihlášky. Případné dotazy konzultuje s výchovným poradcem - Mgr. Jiřinou Poláčkovou


Bramboriáda - 3. 11. 2016
Srdečně vás všechny zveme na naši BRAMBORIÁDU ...Kroužky agentury Kaštánky nebudou
Vážení rodiče,
z důvodu malého zájmu se na naší škole neuskuteční žádný z kroužků volnočasvé agentury Kaštánky. Pokud váš zájem přeci jen přetrvává, domluvit se můžete přímo na emailu klara.skrbkova@centrum.cz
Děkujeme za pochopeníSkvělé umístění naší žákyně ve výtvarné soutěži
Monika Olivová se umístila na krásném třetím místě v okrením kole výtvrané soutěže Mé toulky se zvěří.
Moni, velká gratulace
Úspěch našich Web Rangers
Dne 6. února 2016 se naše Web Rangerky Magda, Dáda a Déňa zúčastnily slavnostního vyhlášení a oslavy letošního ročníku programu Web Rangers společnosti Google v Praze. Celá akce probíhala v Impact HUBu v Praze a holky během bohatého programu také navštívily prostory českého zastoupení Google. Dle jejich slov byla akce skvělá :-) Odměnou jim byla také krátká procházka po historickém centru Prahy a zasloužený spánek večerní/noční cestou zpět domů.

Od nás jim patří velké uznání, ocenění jejich práce a ochoty v započaté cestě pokračovat i nadále. Díky.Výsledky zápisu do 1. třídy - 21. ledna 2016
Vážení rodiče,
ve čtvrtek 21. ledna 2016 v 17:00 se v budově ZŠ Dambořice uskutečnil zápis dětí do první třídy pro školní rok 2016 / 2017. Níže vám předkládáme seznam přijatých dětí s přidělenými registračními čísly.
Zápis do 1. třídy - 21. ledna 2016
Vážení rodiče,
ve čtvrtek 21. ledna 2016 v 17:00 se v budově ZŠ Dambořice uskuteční zápis dětí do první třídy pro školní rok 2016 / 2017.

Plakát Zápis dětí do 1. třídy
Školní půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení
Milí žáci, vážení rodiče, milovníci zimních sportů,
ZŠ Dambořice vám od ledna 2016 nabízí možnost zapůjčení lyžařského (lyže, lyžáky, hůlky) a snowboardového (snowboard, boty) vybavení.
Půjčovna je umístěna v růžovém domku u školy.
Otvírací doba, ceník a kontaktní osoba.


Projekt našich Web Rangers z 8. a 9. třídy


... více na webrangers.zsdamborice.cz.
Den otevřených dveří 2015

Plakát Den otevřených dveří 2015

Ocenění pro Lukáše Dvorského
Vážení rodiče, milí žáci,
Evropské výtvarné centrum Sněženka ocenilo v celostátní soutěži na téma " Můj hrdina" obrázek Lukáše Dvorského. Blahopřejeme! Ocenění Lukáš Dvorský

Zpoplatnění školních kroužků
Vážení rodiče,
od letošního školního roku, v souladu s platnou legislativou, jsou školní kroužky zpoplatněny paušální platbou. Od října do prosince 150 Kč za kroužek (keramika 300 Kč - poplatek za materiál), leden až červen 2016 á 200 Kč (400 Kč za keramiku). Peníze děti přinesou svým vyučujícím v jednotlivých koužcích do 31. 10. 2015. Dokument s vyjádřením paní ředitelky k poplatkům u kroužků je ke stáhnutí zde. Na kroužky se tedy opět vztahuje úrazové pojištění školy.
Děkujeme za pochopení.


Dýňování 2015

Plakát Dýňování 2015
Přehledné kalendáře akcí tříd 2. stupně
Milí žáci, vážení rodiče,
v záložce Pro žáky a v Přehledném kalendáři přibyl sdílený kalendář tříd 2. stupně. Tento kalendář spravují zástupci jednotlivých tříd a vpisují do něj akce třídy, úkoly či písemky.
Ať je vám tedy ku prospěchu.Organizace školního roku 2015 / 2016

UdálostDatum
Zahájení školního roku1. 9. 2015
Podzimní prázdniny29. a 30. 10. 2015
Vánoční prázdniny23. 12. 2015 - 3. 1. 2016
Ukončení vyučování v 1. pololetí28. 1. 2016
Pololetní prázdniny29. 1. 2016
Jarní prázdniny29. 2. - 6. 3. 2016
Velikonoční prázdniny24. 3. - 25. 3. 2016
Ukončení vyučování ve 2. pololetí30. 6. 2016
Zahájení školního roku 2016/20171. 9. 2016


Změna telefonních čísel I. stupně a družiny
Ředitelství ZŠ Dambořice oznamuje změnu telefonních čísel:
I. stupeň (1. - 4. třída) a I. oddělení družiny (pí Kroutilová):602 644 328
II. oddělení družiny (pí Hovězáková): 602 644 323